Dziś jest: 13 Grudzień 2018
Imieniny obchodzą:
Łucja, Otylia, Eugeniusz

   

Bardzo udana I edycja Jurajskiego Kolędowania Zespołów Seniorskich

Bardzo udana I edycja Jurajskiego Kolędowania Zespołów Seniorskich25 Stycznia w MOK w Łazach odbyło się I Jurajskie Kolędowanie Zespołów Seniorskich. Aż z trzech powiatów zawitały do Łaz seniorskie zespoły artystyczne aby kultywować tradycję śpiewania polskich kolęd i pastorałek. Na łazowskiej scenie zaprezentowały się zespoły: "Ale Babki" (MGOK Siewierz), "Echo" (MGOK Ogrodzieniec), "Złota Jesień" (MOK Poręba), "Semafor" (MOK Łazy) oraz "Eskadra" (MDK Myszków). Gościem specjalnym był Chór "Petrus" z Bazyliki Mniejszej przy parafii Piotra i Pawła w Zawierciu pod kierownictwem Dariusza Czaja.

 

Każdego roku staramy się wzbogacać kalendarz wydarzeń kulturalnych. Jurajskie Kolędowanie Zespołów Seniorskich w Łazach to nowa inicjatywa, którą będziemy kontynuować w latach następnych. Kolędy są wspaniałym materiałem, żeby pielęgnować ducha śpiewu dlatego Miejski Ośrodek Kultury w Łazach będzie podejmował działania mające na celu kultywowanie tradycji, integrację środowisk seniorskich a także promocję Gminy Łazy - mówi Grzegorz Piłka, dyrektor MOK w Łazach.

 

Miłym akcentem było wręczenie przez Dyrektora MOK w Łazach pamiątkowych statuetek i dyplomów. Na zakończenie wszystkie zespoły połączyły siły i wykonały kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

 

Więcej zdjęć - Galeria

 

 

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl