Dziś jest: 23 Lipiec 2019
Imieniny obchodzą:
Bogna, Brygida, Apolinary

   

Zajęcia plastyczne - spotkanie organizacyjne 23 września, godz. 17.00

1.PlastykaZapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie zajęć plastycznych, które odbędzie się 23 września, o godzinie 17.00 w pracowni plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Twórczość plastyczna jest bogatym źródłem satysfakcji. Jest początkiem poszukiwania własnego stylu. Uczy wytrwałości, odpowiedzialności, współpracy w zespole. Daje możliwość pokazania swojego „ja”.

 

Podczas zajęć korzystamy z metod aktywizujących uczestników, wykorzystujemy różnorodne techniki plastyczne. U dzieci systematycznie chodzących na zajęcia widoczne są postępy. Mają znacznie mniejsze problemy z wyobraźnią i warsztatem pracy. Wspólnie odkrywamy z uczniami przyjemność tworzenia i cieszenia się uzyskanym efektem. W naszych działaniach nie ma barier. Wszystko jest do zrealizowania. Wykorzystujemy rozmaite techniki plastyczne m.in. rysowanie ołówkiem, węglem, patykiem, świecą; techniki malarskie: malowanie farbami kryjącymi, akwarelą, farbami witrażowymi, pastelą; techniki graficzne: drukowanie stemplem, kalkografię, monotypię; techniki rzeźbiarskie: lepienie z plasteliny, formowanie z papieru (papier mache), gipsu, konstruowanie przestrzenne z materiałów różnych. Uczymy się obserwacji, interpretacji, przedstawiania w szkicach rysunkowych malarskich i rzeźbiarskich krajobrazów i zjawisk zachodzących w przyrodzie.  Doskonalimy umiejętności szkicowania, malowania, modelowania przedmiotów codziennego użytku. Pracujemy nad przedstawianiem na płaszczyźnie i w bryle treści związanych ze świętami i obrzędami ludowymi.

 

W trakcie koła realizujemy zajęcia: oparte na swobodnym wyrażaniu przeżyć i uczuć różnymi środkami wyrazu,  wprowadzające nowe techniki plastyczne, poświęcone percepcji dzieł plastycznych, szkice interpretacyjne przedmiotów, postaci ludzkich i zwierzęcych, architektury w plenerze, uczestnictwo w konkursach plastycznych, polegające na przygotowywanie dekoracji okolicznościowych, scenografii i rekwizytów,

 

Na zajęciach koła doceniamy zaangażowanie w proces twórczy, oryginalność prac, ciekawą kolorystykę, dobrą kompozycję itp. Twórcze działania plastyczne sprawiają, że uczestnik potrafi: dobierać materiały i narzędzia odpowiednio do stosowanej techniki; przygotować własny warsztat pracy; stosować różne techniki plastyczne w swoich pracach plastycznych; realizować własne pomysły i je zaprezentować; dostrzegać i wyrażać w swojej pracy plastycznej piękno otaczającej rzeczywistości; omawiać inne prace plastyczne pod względem techniki, kompozycji i kolorystyki; współpracować w grupie; w praktyce zastosować umiejętności plastyczne.

 

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne, ktore odbędzie się 23 września o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury (pracownia plastyczna - I piętro). Informacji udziela sekretariat MOK, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 530 850 193, 790 803 444

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl