Dziś jest: 23 Lipiec 2019
Imieniny obchodzą:
Bogna, Brygida, Apolinary

   

Udane Ferie z MOK Łazy:)

1Każdego roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach organizowane są zajęcia w ramach ferii zimowych, dzięki którym wolny czas można spędzić w ciekawy sposób. Wspólnie spędzone dwa tygodnie były pełne radości i zabawy.  W ramach „Akcji Zima 2016”, dofinansowanej ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, odbyło się bardzo wiele zajęć artystyczno – edukacyjnych.  

 

Podczas zimowego wypoczynku odbyły się dwie wycieczki autokarowe. W pierwszym tygodniu dzieci i młodzież zwiedzili zamek w Bobolicach, poznając nie tylko jego piękne i okazałe wnętrza, ale również historię. Przewodnik opowiedział historię budowli oraz legendy związane z zamkiem. Przypomniał również postaci z przeszłości, które zamieszkiwały zamek. Celem drugiej wycieczki był Olsztyn, który przywitał mieszkańców Łaz piękną, zimową aurą. Wraz z przewodnikiem grupa udała się do ruin zamku. To kolejna atrakcja Szlaku Orlich Gniazd, przy której zachowały się do dziś wieże, fragmenty murów i piwnice. Niespodzianką okazali się pracownicy, którzy kopali w zamku studnię.

 

20 lutego odbył się turniej szachowy dla dzieci i młodzieży, do którego zgłosiło się 16 zawodników z całego powiatu zawierciańskiego. Wszyscy zawodnicy bardzo poważnie podeszli do turnieju chcąc zająć jak najwyższe miejsce, stąd do ostatniej rundy toczyła się walka o miejsca na podium, a różnice w czołówce były bardzo niewielkie. W niektórych przypadkach o zdobytych miejscach decydowała punktacja pomocnicza, gdyż zawodnicy mieli jednakową ilość zwycięskich partii. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

 

Kategoria młodsza:

 

1. Igor Solny ( zwycięzca całego turnieju, 7pkt z 7 partii )

 

2. Patryk Mazurkiewicz

 

3. Daniel Radwan

 

Kategoria starsza:

 

1. Kinga Szczygieł

 

2. Karol Marcisz

 

3. Mateusz Karwa.

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz iluzji w wykonaniu Sebastiana „Alkadiassa” Grabowskiego. 21  lutego Miejski Ośrodek Kultury w Łazach zamienił się w krainę iluzji. Przy dźwiękach tajemniczej muzyki młodzi asystenci towarzyszyli iluzjoniście na scenie, z niedowierzaniem w oczach obserwując świat magii i iluzji. Magiczny pył sprawił nawet, że w kapeluszu pojawił się prawdziwy królik. Pomoc dzieci była niezastąpiona, a komiczne sytuacje rozśmieszały do łez wymagającą publiczność.

 

W czasie ferii zimowych nie zabrakło warsztatów artystyczno – edukacyjnych, które miały na celu pobudzenie fantazji i kreatywności, eliminacja nieśmiałości początkujących artystów w kontakcie z drugim człowiekiem, naukę swobody w wyrażaniu swoich uczuć, rozwój wyobraźni artystycznej oraz nabycie umiejętności pracy w zespole, rozwój wrażliwości artystycznej. Odbyły się warsztaty teatralne, muzyczno – wokalne, taneczne, gitarowe, rękodzieła (filcowanie), plastyczne (tworzenie komiksu i karykatury)

 

Miejski Ośrodek Kultury w odpowiedzi na tęsknotę dzieci za letnimi przygodami w programie zimowych atrakcji przygotował zabawę na dmuchanych zjeżdżalniach. Amatorów skoków i przewrotów w kolorowej, pompowanej krainie nie brakowało. Najmłodsi już na długo przed otwarciem sali cierpliwie czekał na swoją kolej. Apotem był już tylko śmiech, radość i wspólna zabawa.

 

Bal Przebierańców zakończył tegoroczne ferie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w . Dzieci bawiły się wyśmienicie. Ich stroje zdradzały, jakie bajki najbardziej lubią i które postaci ze szklanego ekranu są im najbliższe. Wśród uczestników zabawy pojawił się Miś Uszatek, Myszka Mickey, Pszczółka Maja i Kubuś Puchatek. Między nimi w tańcu brylowały królewny, którym towarzyszyli dzielni rycerze. Animatorzy balu wprowadzili uczestników balu w magiczny świat tańca i radosnej zabawy.

 

Wszystkim, którzy prowadzili zajęcia dla dzieci w okresie ferii składamy serdeczne podziękowania. Największe i najserdeczniejsze podziękowania kierujemy do uczestników zajęć. Mamy nadzieje, że taka sama duża frekwencja będzie również podczas „AKCJI LATO 2016”.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

http://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/98-ferie-2016

 

Odwiedź nas na Facebooku:

https://www.facebook.com/moklazy1/?fref=ts

 

 

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl