Dziś jest: 20 Luty 2019
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Eustachy

   

Najlepsi z Najlepszych 2017

naj021 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych publicznych i niepublicznych zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia naukowe, sportowe i kulturalne.

 

Czerwony dywan, statuetki, kwiaty, dyplomy i najważniejsze osoby w błysku fleszy wkraczające na scenę to scenariusz niczym z hollywoodzkiej gali rozdania nagród filmowych. Nie trzeba jednak lecieć aż za ocean, aby zobaczyć prestiżową uroczystość na żywo. Wystarczy wziąć udział w uroczystości „Najlepszy z Najlepszych”, aby poczuć wyjątkowy klimat i poznać niezwykłych ludzi.

 

„W 2014 i 2015 roku Gmina Łazy otrzymała zaszczytny tytuł Samorządowego Lidera Edukacji, co stało się inspiracją do nagrodzenia uczniów, którzy odnoszą sukcesy na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Sukces naszej gminy w postaci zdobytych certyfikatów nie byłby możliwy gdyby nie osiągnięcia uczniów oraz praca nauczycieli i rodziców. Dla nas bardzo ważna jest edukacja i sukcesy naszych uczniów, którzy niedługo skończą naukę w gminnych szkołach i ruszą w świat, będąc doskonałą wizytówką Gminy Łazy” – powiedział burmistrz Łaz Maciej Kaczyński

 

90 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Łazy wyróżniło się w zakończonym roku szkolnym wybitnymi osiągnięciami na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Konkursy, zawody i olimpiady dla wielu osób znajdują się poza zasięgiem, ale nie dla nich. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach pojawili się laureaci rywalizacji z języka polskiego, angielskiego, geologii czy matematyki. Przed publicznością zaprezentowali się także sportowcy i uczniowie, którzy promują działania kulturalne podejmowane na terenie gminy. Opiekę, pomoc i przygotowanie uczniów do wszystkich konkursów sprawowali nauczyciele, których pracę doceniono także podczas czerwcowej gali. Rodzice wszystkich nagrodzonych z dumą obserwowali niecodzienne wydarzenie, utwierdzając się w przekonaniu jak ważne jest wspieranie własnego dziecka w różnych kierunkach jego działań i rozwijaniu pasji.

 

„Za każdym razem gdy przybywam do Łaz jestem ogromnie wzruszona i dumna, że w gminie tak wiele dobrego się dzieje. Wydarzenia, w których biorę udział są bardzo ważne i powinniśmy je doceniać. Pragnę podziękować nauczycielom i dyrektorom, ponieważ ich inicjatywy często sprawiają, że pojawiają się perełki, które dzisiaj przeszły po czerwonym dywanie. To bardzo ważne, aby w odpowiedni sposób pokierować dziećmi i je zainspirować oraz wspomagać rodziców i wskazywać dalszy kierunek rozwoju dziecka. Dostrzeżenie w odpowiednim momencie takich talentów, o których dzisiaj mówimy jest szansą na wspaniały dalszy rozwój młodych ludzi” – dodała Krystyna Wiącek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach.

 

Galę poprowadzili: Bożena Miklas, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego oraz Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Galę uświetniły występy tancerzy z Zespołu Tańca Ludowego „Niezapominajka”. Nagrody wręczyli przedstawiciele kuratorium, samorządu i radni. Na zakończenie uroczystej gali przyszedł czas na niespodziankę wieczoru, a była nią emisja filmu „23 Dywizja”, którego autorami byli licealiści Gminy Łazy.

 

FOTO: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/174-najlepsi2017

 

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl