Dziś jest: 20 Luty 2019
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Eustachy

   

Wielkie Świętowanie!!! Dni Łaz 2017!!!

1dnAleż było pięknie! Tegoroczne Dni Łaz z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich tych, którzy przybyli w dniach 1-2 licpa nad Zalew Mitręga. To były wyjątkowe Dni Łaz, bowiem w tym roku świętujemy 50-lecie nadania praw miejskich Naszej Gminie i Naszemu Miastu:) Najważniejsze wydarzenie kulturalne tego roku przyciągnęło nad Zalew Mitręga ogromną ilość mieszkańców i gości.

 

Dni Łaz to najważniejsza impreza kulturalna w kalendarzu imprez Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Jest to ogromne wyzwanie logistyczne, które podejmujemy z wielką radością i dopinamy każdy najmniejszy szczegół, aby jak zawsze osiągnąć jak najwyższy poziom. Profesjonalna scena, potężna moc nagłośnienia, zawodowe oświetlenie, kilkudziesięcioosobowa obsługa techniczna i wiele, wiele innych rzeczy - wszystko z myślą o wspaniałej publiczności, która jak zawsze nie zawiodła.

 

1 lipca świętowanie rozpoczęliśmy występem Zespołu Tańca Ludowego "Niezapominajka". Młodzi tancerze, wokaliści, instrumentaliści dali doskonały popis swoich umiejętności. Kultury ludowej nigdy dość. Dziewczynki i chłopcy zaprezentowali program składający się z tańców i śpiewów ludowych. Było bardzo kolorowo, pozytywnie, muzycznie i tanecznie.

 

Następnie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć występ Dziecięcego Zespołu Wokalnego "Śpiewoludki". Z uwagi na ogromne zainteresowanie dzieci sztuką śpiewania, zespół działa w dwóch grupach wiekowych. W pierwszej odsłonie zaprezentowała się grupa młodsza, a w dalszej części koncertu wystąpiła grupa starsza. Kolorowe piosenki pełne energii wniosły bardzo pozytywny klimat w cudowną przestrzeń Zalewu Mitręga.

 

W dalszej części bloku estradowego wystąpiły solistki: Wiktoria Pyrdoł i Patrycja Gotfryd. Laureatki wielu przeglądów i festiwali jak zawsze nie zawiodły! Doskonała forma wokalna, urok i czar, przebojowość, wiara w siebie i marzenia! O to chodzi! Zawsze do przodu! Zawsze do celu:)

 

Mocne uderzenie rocka zafundowała formacja HIT THE CROWN. Nasza łazowska kapela rockowa rozpaliła na scenie prawdziwy muzyczny ogień.

 

Z każdą kolejną minutą przed sceną robiło się coraz gęściej. Pierwszą gwiazdą sobotniego grania był Antek Smykiewicz. Młody wokalista wraz z zespołem wykonał koncert składający się z piosenek z płyty "Nasz film" oraz zaprezentował po raz pierwszy nowy singiel, który bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności.

 

Piotra Kupichy i formacji FEEL nie trzeba nikomu przedstawiać. Każda piosenka tej formacji staje się wielkim przebojem, który śpiewa cała Polska. "Jak anioła głos", "No pokaż na co Cię stać", "A gdy jest już ciemno" to tylko kilka piosenek z pokaźnego dorobku zespołu, które zostały zagrane podczas koncertu. FEEL absolutnie nie zwalnia tempa. Formacja koncertuje, nagrywa programy radiowe i telewizyjne i zapowiada kolejne produkcje, które (znając ich) z pewnością staną się wielkimi przebojami.

 

Niedzielne granie rozpoczął zespół SWEET VOICES. Młode, zdolne dziewczęta zaprezentowały znany i lubiane covery polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz zaprezentowały autorski kawałek "Żyj każdym dniem".

 

Kolejnym zespołem, który uświetnił tegoroczne Dni Łaz był KATAR. Chłopaki od wielu lat idą w jasno określonym kierunku - mocne uderzenie rocka. Bardzo mocną stroną zespołu jest charyzmatyczny wokal Adama Ostrowskiego. Młody wokalista, który bierze udział w różnych projektach muzycznych, dał prawdziwy popis swoich umiejętności wokalnych. Doskonała współpraca towarzyszących muzyków sprawiła, że koncert był wspaniałą uczta dla fanów prawdziwego rocka.

 

W dalszej części niedzielnego świętowania na scenie wystąpiła formacja ROOTZMANS. Chłopaki jak zawsze doskonale rozbujali publiczność. Zespół zaprezentował kawałki z płyty "WIZJE" jak również kilka nowych autorskich projektów. Było bardzo pozytywnie, kołysało jak trzeba!

 

Aż w końcu przyszedł czas na...PECTUS. Oj, oj, oj...Co to się działo...Prawdziwa euforia:) Czterech braci - siła braci!!! Jedyny taki zespół w Europie! Mieszanka talentu, ambicji, pracowitości, wielkiej klasy i uroku (kobiety w siódmy niebie:):)). Od pierwszych taktów koncertu było wiadome, że będzie to wspaniałe widowisko. Doskonały warsztat muzyczny i wokalny, świetny kontakt z publicznością, radość, uśmiech - wszystko jak trzeba! Rodzeństwo Szczepaników - Tomasz, Marek, Maciej i Mateusz zagrali swoje największe przeboje - "Barcelona", "Oceany", "Jeden moment", "To, co chciałbym Ci dać".

 

Wielkie świętowanie zakończyliśmy pokazem sztucznych ogni.


Wielkie dzięki dla naszych sponsorów i partnerów: MARKET METAL Andrzej Jaros, HDI RATHDOWNEY POLSKA, TRADEPOL GRUPA, OKNA PCV U.G.KOZIOŁ, DGNET.PL, DOLOMIT S.A., BANK SPÓŁDZIELCZY WOLBROM, FABEX Fabian Czapla, STALOBREX Sp. z o. o., PAKGUM, Akumulatory Ciągowice, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Łazach, Józef Pieczykolan, Gentelman-Men's Fashion, JurOFF, Zajazd EUFORIA, Hotel Zawiercie, PROMAX SP. Z O.O., MEBLOPOL ŁAZY, Zajazd pod Dębem, Andrzej Kleszcz, OSP Gminy Łazy.

 

Serdeczne dzięki dla Patronów Medialnych: Echa Łaz, Polskie Radio Katowice, iTV REGION, Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl, TVS, TVP3 Katowcie.

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/175-dni-laz-2017

 

FB: https://www.facebook.com/moklazy1/

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl