Dziś jest: 20 Luty 2019
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Eustachy

   

Wycieczka do Ogrodzieńca

ogro2126 lipca odbyła się ostatnia wycieczka organizowana przez MOK w Łazach w ramach "Akcji Lato 2017 - Bezpieczne wakacje w mieście". W słoneczną, choć wietrzną środę, udaliśmy się do pobliskiego Ogrodzieńca, a dokładnie w okolice Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu. Dla wszystkich uczestników wycieczki zorganizowaliśmy moc atrakcji.


Przygodę rozpoczęliśmy w Parku Doświadczeń, w którym dzieci mogły dowiedzieć się m.in.: jak działają podstawowe prawa fizyki. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki. Dzieci mogły korzystać do woli z zamku dmuchanego, karuzeli, huśtawek i wielu, wielu innych urządzeń. W dalszej części wycieczki udaliśmy się na tor saneczkowy, na którym podczas zjazdu, każdy uczestnik poczuł ogromną adrenalinę i wielkie emocje. Park Miniatur był kolejnym punktem środowej wycieczki. Uczestnicy podziwiali Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę. W Parku Miniatur dzieci zobaczyły także repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza m. in. katapultę, balistę – rodzaj kuszy na kołach, a także trebusz – efektowną machinę miotającą pociski, przypominającą mechaniczną procę. Prezentowane machiny zostały wykonane w skali 1:1 dzięki czemu pomogły przybliżyć sposoby prowadzenia walk zbrojnych z XIV, XV i XVI w. Na koniec odwiedziliśmy Dom Legend i Strachów. Uczestnicy przenieśli się w świat baśni oraz legend, z których słynie Jura Krakowsko-Częstochowska, stanęli oko w oko potężnym czarnym psem, poznali sylwetkę białej
damy i zostali otoczeni przez potężne nietoperze.

 

Jak zawsze nie zabrakło wspaniałej atmosfery, uśmiechu, radości, zabawy i humoru.

 

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Parku za Miejskim Ośrodkiem Kultury. Od godziny 16.00 park zamieni się w krainę zabawy. Będzie moc atrakcji. Zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, babcie...na rodzinne popołudnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Łazach.

 

Akcja Lato 2017 - Bezpieczne wakacje w mieście dofinansowana jest z Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/180-wycieczka-do-ogrodzienca

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl