Dziś jest: 23 Luty 2019
Imieniny obchodzą:
Romana, Izabela, Damian

   

Bajecznie.... KolorLovo....

20914667 1782390818468205 4776525201248013870 nJak co roku wszyscy aktywni sportowo i zarazem pełni optymizmu mieszkańcy Gminy Łazy i okolic wzięli udział w akcji KolorLOVE Łazy, która dzisiaj odbyła się nad Zalewem Mitręga. W tym roku jednak w Łazach nie chodziło tylko o sport i posypywanie się na mecie kolorowym proszkiem holi.

  Tegoroczne KolorLOVE Łazy to także podsumowanie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Korona dla Oliwiera”, która ma pomóc niepełnosprawnemu chłopcu w kupnie profesjonalnych protez i rehabilitacji.

„Podczas imprezy w Łazach podsumowaliśmy szeroko nagłośnioną w mediach akcję Tomka Świderskiego, który postanowił zdobyć Koronę Gór Polski i w ten sposób pomocy chłopczykowi” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.

Podczas akcji KolorLOVE Łazy uczestnicy sportowej imprezy hojnie wsparli charytatywne wydarzenie organizowane przez Gminę Łazy, MOK Łazy oraz Park Wodny „JURA” przekazując datki do puszki zamiast wpisowego w zawodach rowerowych, biegowych i nordic walking.

Oprócz wyruszenia na trasy na uczestników czekało moc atrakcji. Nad Zalewem Mitręga odbył się zlot samochodów tuningowych, pokaz pracy Policji, na chętnych czekała motorówka WOPR Zawiercie, odbył się turniej boule, strzelectwo i łucznictwo. Punktem kulminacyjnym imprezy była charytatywna licytacja, którą rozpoczęli siatkarze Aluron Virtu Warta Zawiercie przekazując dla Oliwiera piłkę z autografami. Najbardziej wytrwali mogli wylicytować wejściówki m.in. do term w Szaflarach, na Wawel, Kopalni Soli w Wieliczce, PGE Moc Gigantów w Bełchatowie, Parków w Inwałdzie, ZOO w Chorzowie oraz autografy, zaproszenia, vouchery, płyty, książki i inne cudowne rzeczy ufundowane przez darczyńców. Konto Oliwiera Pelona zasiliła kwota prawie 5 tys. zł.

Oprócz atrakcji nad Zalewem Miejskim Mitręga nie zabrakło także dobrego jedzenia i muzyki. Zawody sportowe zakończył oczywiście kolorowy, optymistyczny akcent – proszek holi, którym na mecie obsypani zostali wszyscy startujący. Imprezę poprowadzili: Marcin Janus i Grzegorz Piłka.

Organizatorami imprezy są m.in. Urząd Miasta Łazy, Park Wodny Jura w Łazach, MOK Łazy.
KOLORLOVE Łazy wsparli:

Firma Vitru
Klub Sportowy Aluron Virtu Warta Zawiercie
Inwałd Park
PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów
Zamek Królewski na Wawelu

ZOO w Chorzowie

Park Rozrywki Zatorland

Termy w Szaflarach

Cinema City

Studio Filmów Rysunkowych w Biesku – Białej

Kopalnia Soli „Wieliczka”

Stowarzyszenie Oficjalny Fan Club Zespołu DŻEM "Skazani na Bluesa"

Zespół Luxtorpeda

Gitarzysta bluesowy Grzegorz Kapołka

Hotel Fajkier w Lgocie Murowanej

Park rozrywki w Ogrodzieńcu

WOPR Zawiercie

Pogranicze Paintball Team w Porębie

PTTK Łazy

Firma Kwiaty i Blask

Firma Choco

Klub Strzelectwa Pneumatycznego JURA

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl