Dziś jest: 23 Luty 2019
Imieniny obchodzą:
Romana, Izabela, Damian

   

Jubileusz Par Małżeńskich

jubileusz"Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych? Ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami? Ile w trudzie nieustannym, wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń? Ile chlebów rozkrajanych? Pocałunków? Schodów? Książek?" W piątek 1 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbył się jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. 33 pary obchodzące 50-lecie pożycia małżeńskiego z rąk burmistrza Macieja Kaczyńskiego odebrały medale „Za długoletnie pożycie”.

 

Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co zostało osiągnięte w ciągu wspólnego życia. Kilkadziesiąt lat temu pary zawarły związki małżeńskie. Od tego dnia wiodły wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Te lata to także chwile piękne, które na zawsze zapadły zarówno w ich pamięci jak również w pamięci bliskich, przyjaciół, znajomych.

 

Bohaterami piątkowego spotkania byli: Barbara i Wojciech Całka, Krystyna i Ryszard Czapla, Teresa i Janusz Czapla, Wanda i Tadeusz Czerwińscy, Elżbieta i Mieczysław Czopińscy, Teresa i Mirosław Duraj, Danuta i Antoni Fedorczuk, Alina i Mieczysław Furman, Anna i Jan Kaczyńscy, Halina i Jerzy Kluzek, Jadwiga i Jacek Kozieł, Aleksandra i Witold Kudela, Zofia i Czesław Lada, Barbara i Józef Mentel, Danuta i Józef Mrówka, Halina i Lucjan Nowak, Wanda i Ryszard Nowak , Irena i Adam Nowak, Zenona i Witold Nogaj, Alicja i Mirosław Pawlik, Danuta i Waldemar Pilarscy, Krystyna i Adam Przednowek, Maria i Mieczysław Skręt, Halina i Andrzej Skubiś, Janina i Jerzy Sobusik, Teresa i Ryszard Sprężak, Zofia i Bogdan Staroń, Anna i Marian Tota, Mirosława i Henryk Wacławczyk, Maria i Ryszard Węgiel, Zofia i Zdzisław Wizor, Krystyna i Zygmunt Woźniak, Wiesława i Zygmunt Żmuda.
Na uroczystość przybyły także pary, które 10 lat temu obchodziły jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego, aby świętować 60-lecie trwałego i zgodnego związku. Są nimi: Teresa i Janusz Michalscy, Pelagia i Alojzy Rogowicz, Janina i Piotr Staroń.

 

Wszystkie pary małżeńskie wzięły udział w odnowieniu przysięgi małżeńskiej w obecności zastępcy kierownika USC Krzysztofa Tokarskiego. W kierunku znamienitych jubilatów popłynęły też gratulacje. Życzenia złożyli m.in. Maciej Kaczyński, burmistrz Gminy Łazy i Anna Staniaszek, przewodnicząca Rady Miejskiej. Do życzeń dołączyły się rodziny jubilatów obecne na uroczystości. Muzyczny upominek dla par małżeńskich przygotował Miejski Ośrodek Kultury, który z tej okazji zorganizował szczególny koncert życzeń. Dla jubilatów zaśpiewali: Iwona Kłosek-Karwat, Andrzej Kaim i Karol Hadrych. Uroczystość poprowadził Grzegorz Piłka.

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl