Dziś jest: 23 Luty 2019
Imieniny obchodzą:
Romana, Izabela, Damian

   

Za nami XVII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek

przegladkolOd kilku lat Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu towarzyszą występy artystyczne w ramach festiwalu kolęd. XVII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek w Łazach, bo o nim mowa, zaplanowano także na 9 grudnia. Od godziny 10:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Oryginalne interpretacje tradycyjnych, świątecznych utworów zachwyciły publiczność i jury, które podkreśliło rosnący z roku na rok poziom artystyczny wykonawców.

 

 

„Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek ma na celu przede wszystkim pielęgnowanie pięknej tradycji śpiewania kolęd w okresie Bożego Narodzenia i jest okazją do zaprezentowania utalentowanych dzieci i młodzieży. Jury Festiwalu wręczy najlepszym nagrody i wyróżnienia oraz główną nagrodę, którą jest Złota Kantyczka – dodaje Piłka.

 

„Cicha noc” , „Oj Maluśki, Maluśki”, Lulajże Jezuniu”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem” i wiele innych pięknych i oryginalnych kolęd i pastorałek usłyszała publiczność zgromadzona w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach. Muzyczne przedświąteczne wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Łazy i wprowadza w bożonarodzeniowy klimat. Uczniowie szkół każdego roku starają się nie tylko profesjonalnie wykonywać świąteczne utwory, ale także starannie przygotowują stroje oraz scenariusz prezentacji scenicznej. Występom towarzyszą tematyczne kostiumy, elementy taneczne oraz nastrojowe oświetlenie sceny. Największe wrażenie zarówno na jury jak i na publiczności robią zawsze piękne głosy oraz solówki instrumentalne. To im towarzyszą największe emocje oraz najgłośniejsze brawa.

 

W tym roku jury w składzie: Katarzyna Żołnowska-Burda, Dariusz Czaj i Damian Pardela po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych przyznało następujące miejsca i Grand Prix:

 

GRAND PRIX – Zespół Wokalno-Instrumentalny "DECYMA" z SP w Niegowonicach

 

KATEGORIA KLASY 1-3:

1 miejsce – Zespół Wokalny KOLĘDOWE NUTKI z SP w Niegowonicach

2 miejsce – Filip Wojtasik – SP 3 w Łazach

3 miejsce – Zespół Wokalny JEDYNECZKA z SP 1 w Łazach

 

KATEGORIA KLASY 4-6:

1 miejsce – Zofia Bocheńska i Michał De Lorm z SP w Chruszczobrodzie

2 miejsce – Adrianna Pilarska i Bartłomiej Cegła z SP 3 w Łazach

3 miejsce – Zespół Wokalny z NSP w Grabowej

 

KATEGORIA GIMNAZJUM:

1 miejsce – Nie przyznano

2 miejsce – Zespół Wokalno-Instrumentalny z Gimnazjum w Łazach

3 miejsce - Zespół wokalny z Gimnazjum w Niegowonicach

 

Organizatorami Kiermaszu Bożonarodzeniowego są UM Łazy, MOK Łazy, Park Wodny Jura w Łazach. Gminny Festiwal Kolęd organizują UM Łazy, MOK Łazy, Szkoła Podstawowa w Chruszczobrodzie. Patronat medialny: „Echa Łaz”.

 

Wokalistów i zespoły do występów przygotowali: Joanna Burzyńska, Izabela Świtalska, Anna Otrębska-Leśniak, Violetta Lasecka, Olga Biały, Agata Jankowska, Jolanta Pater, Dagmara Kapuśniak, Danuta Gotfryd, Marcin Cyzowski, Rafał Janus. Festiwal poprowadzili: Katarzyna Windys i Grzegorz Piłka w towarzystwie uczniów Gimnazjum z Chruszczobrodu.

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl