Dziś jest: 19 Czerwiec 2019
Imieniny obchodzą:
Gerwazy, Protazy, Julianna

   

Miłość jest dobrem czyli Janusz Radek na łazowskiej scenie muzycznej

januszrWisienką na torcie tegorocznego Dnia Kobiet był koncert Janusza Radka, który odbył się 10 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Niezwykły kunszt wokalny artysty oraz niebywały talent sceniczny przyciągnęły na koncert liczne grono fanów artysty.

 

10 marca na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach wystąpił ze swoim recitalem Janusz Radek – nietuzinkowy artysta, niebanalny człowiek, niezwykły wokalista i kompozytor, a przede wszystkim charyzmatyczny frontman.
„Podczas występu w Łazach usłyszeliśmy największe przeboje artysty, zaśpiewane kameralnie, tylko z towarzyszeniem fortepianu” – podkreślił Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy. „Janusz Radek to artysta, który na scenie nie tylko świetnie śpiewa, jego osobowość i świetny kontakt z publicznością powodują, że potrafi przenieść widza w niezwykłe miejsca. Raz są to klimaty retro, raz przepiękne liryczne brzmienia własnych kompozycji. Innym razem zadziwia bardzo nowoczesną formą i interpretacją utworów, by za chwilę powrócić sentymentalnie do starszych piosenek. To nie lada gratka dla miłośników jego talentu” – dodaje Grzegorz Piłka.

 

Janusz Radek znany jest m.in. z utworów „Pocztówka z Avignon", „Psalm dla Ciebie”, „Dobro", „Kiedy u... kochanie", „Malowany chłopak", „Co dzień”. Historia muzycznej drogi artysty sięga roku 1990, gdy podczas XVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” - Lirę Orfeusza Janusz Radek zdobył pierwszą nagrodę. Następnie kariera sceniczna artysty nabrała tempa i nie był to tylko śpiew, ale także kabaret, spektakle teatralne oraz opera. Droga artystyczna Janusza Radka wiodła przez Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Teatr Muzyczny we Wrocławiu. Talent artysty publiczność poznała dzięki występom na festiwalach, przeglądach i konkursach muzycznych. W ostatnich latach Janusz Radek brał udział w niezwykłym projekcie pt. „Koncerty Muzyki Filmowej”, który był cyklem spotkań muzycznych w różnych miastach, a ich założeniem była prezentacja sylwetek wybitnych muzyków.

 

Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach usłyszała najpiękniejsze utwory artysty m.in. z albumów „Kim Ty jesteś dla mnie”, „Popołudniowe przejażdżki”, „Z ust do ust”. Recital Janusza Radka wzbudził zachwyt, zadumę, podziw i zakończył się bisem.

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl