Dziś jest: 23 Luty 2019
Imieniny obchodzą:
Romana, Izabela, Damian

   

Zatańczyli flamenco i skosztowali tapas

1wphW Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyły się Warsztaty Podróżnicze, które przeniosły uczestników na południe kontynentu do słonecznej Hiszpanii. Dzieci poznały ciekawe zabytki tego kraju, sekrety hiszpańskiej kuchni, tradycje i zwyczaje oraz nauczyły się kilku słów w języku hiszpańskim.

 

Warsztaty Podróżnicze to nowy cykl edukacyjny zainicjowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, który ma na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży kultur, zwyczajów, tradycji innych krajów i rozbudzenie w nich ciekawości poznawania świata. W czasach, w których świat dla każdego stoi otworem bardzo ważne pogłębianie tematyki podróżniczej.

 

Warsztaty Podróżnicze w Łazach rozpoczęły się zapoznaniem uczestników z geograficznym położeniem Hiszpanii oraz wskazaniem jej największych miast z podkreśleniem walorów zabytkowych Madrytu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek dotyczących m.in. najpopularniejszego sportu Hiszpanii – piłki nożnej, narodowego przysmaku Hiszpanów jakim jest paella, sprowadzenia do Europy przez Hiszpanów ziemniaków, pomidorów, kakao i kukurydzy. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach praktycznych, podczas których wykonali kolorowe wachlarze oraz smakowite hiszpańskie przekąski. Na zakończenie przyszedł czas na taniec flamenco – jeden z najbardziej zjawiskowych tańców związanych z folklorem andaluzyjskim.

 

„Podczas warsztatów nie tylko starałam się przybliżyć położenie Hiszpanii, jej symboli, ciekawostek oraz informacji, ale przede wszystkim dążyłam do praktycznego pokazania dzieciom najbardziej charakterystycznych rzeczy związanych z Hiszpanią ponieważ uważam, że przez doświadczenie dzieci zapamiętają więcej. Celem tych warsztatów jest poznanie nowego kraju, otwarcie na inną kulturę, poznanie ciekawych zabytków i zwyczajów innych narodowości. Dzieci chętnie brały udział szczególnie w zajęciach praktycznych, z zaciekawieniem obejrzały czarny piasek i zrobiły wybuch wulkanu” – mówi Beata Łonak, psycholog i pasjonatka podróży.

 

FOTO: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/210-warsztaty-podroznicze-hiszpania

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl