Dziś jest: 20 Styczeń 2019
Imieniny obchodzą:
Fabian, Sebastian

   

Niepodległa Dzisiaj – Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Łazy 2018

1ptamsJak co roku, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach zaprezentowały się grupy artystyczne szkół gminy Łazy. Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej pod hasłem „Niepodległa dzisiaj” był barwny, kolorowy oraz w pełni profesjonalny.

 

Każdego roku dzieci i młodzież Gminy Łazy ma wiele możliwości prezentowania swoich pasji i umiejętności. Jedną z nich jest Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W związku z tegorocznymi obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przegląd odbył się pod hasłem „Niepodległa dzisiaj”.

 

„Staramy się przy każdej okazji przypominać o przypadającej w tym roku okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości. Dzieci i młodzież uczą się w ten sposób historii swojej ojczyzny oraz kształtują swoją świadomość narodową. Dlatego w tym roku szczególny nacisk kładziemy na pielęgnowanie pieśni i piosenek patriotycznych, które mają niepodległościowy przekaz. W obecnych czasach młodemu pokoleniu często trudno zrozumieć znaczenie tych treści, ponieważ żyjemy w niepodległym kraju. Ale na świecie trwa niepokój, dlatego tym bardziej dzieci i młodzież powinny z dumą i szacunkiem śpiewać stare, patriotyczne piosenki” – podkreśla dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Piłka.

 

W repertuarze wykonawców znalazło się wiele utworów o tematyce patriotycznej. Zgodnie z tegorocznym założeniem Gminnego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej w roli głównej wystąpiła piosenka o ojczyźnie. Uczestnicy przeglądu wybrali m.in. „Jak długo w naszych sercach”, „Piosenka małego Patrioty”, „Dziś idę walczyć mamo”, „Niepodległa niepokorna”, „Kocham Polskę”, „Jestem Polakiem”, „Dziewczyna z granatem”, „Nielegalne kwiaty”. Wykonaniom scenicznym towarzyszyła biało czerwona kolorystyka, którą dzieci i młodzież jeszcze bardziej podkreślały przekaz śpiewanych tekstów.

 

„Jestem pod wielkim wrażeniem dzisiejszych wykonań i uważam, że z roku na rok poziom tego przeglądu jest wyższy. Jestem dumna, że dzieci i młodzież z naszych szkół potrafią tak pięknie śpiewać. Gratuluję nauczycielom za tak staranne przygotowanie dzieci. Gratuluję także rodzicom i opiekunom, którzy dokładają wielu starań, aby dzieci mogły podnosić swoje sceniczne umiejętności. Dziś na scenie mieliśmy możliwość zobaczyć wiele talentów i życzę wszystkim dzisiejszym wykonawcom, aby rozwijali swoje pasje i umiejętności” – powiedziała Bożena Miklas, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łazach.

 

„Wiele osób dzisiaj zaprezentowało bardzo wysoki poziom. Na scenie widać było ich dojrzałość sceniczną i świadomość zarówno możliwości swojego głosu jak i świadomość tego co śpiewają. Bardzo ważne jest nie odśpiewanie tekstu z myślą, aby się nie pomylić, ale zaśpiewać świadomie. Jury towarzyszyły dzisiaj bardzo pozytywne emocje. Wiele z osób występujących na tej scenie ma ogromny potencjał i mamy nadzieję, że w przyszłości profesjonalnie będą kształcić swoją sceniczną ścieżkę. Bawcie się dalej muzyką i czercie z tego radość ” – powiedział Andrzej Kaim, członek jury.

 

Najlepszymi wykonawcami zostali:

GRAND PRIX
Zofia Bocheńska, Michał De Lorm SP Chruszczobród

 

Kategoria Klasy 1-3

 

1 miejsce – Hanna Zdrzalik SP w Niegowonicach

2 miejsce – Zespół Wokalny NSP w Ciągowicach

3 miejsce – Emilia Koza, Marta Włoch SP 3 w Łazach

3 miejsce – Zespół JEDYNECZKA SP nr 1 w Łazach

 

Wyróżnienie:
Zuzanna Abucka

 

 

Kategoria Klasy 4 - 6

1 miejsce – Adrianna Pilarska, Bartosz Cegła SP 3 w Łazach

2 miejsce – Zespół DECYMA SP w Niegowonicach

3 miejsce – Zespół Wokalny SP nr 1 w Łazach

 

Kategoria Klasy 7 i Gimnazja

1 miejsce – Wiktoria Pyrdoł Gimnazjum w Niegowonicach

2 miejsce – Zespół Wokalny-Instrumentalny Gimnazjum w Łazach

 


Opiekunowie:
Dagmara Kapuśniak, Edyta Gibas, Joanna Burzyńska, Anna Gawrońska, Jolanta Pater, Violetta Lasecka, Joanna Ocetek-Janusz, Ewelina Gocyla – Dusza, Anna Białas, Izabela Świtalska, Michał Rus, Marcin Cyzowski, Rafał Janus.

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/214-ptams2018

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl