Dziś jest: 23 Luty 2019
Imieniny obchodzą:
Romana, Izabela, Damian

   

W atmosferze radości i karaibskiego luzu

1do12 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyły się kolejne warsztaty podróżnicze, które poprowadziła podróżniczka Beata Łonak. Tym razem uczestnicy udali się na Karaiby, gdzie poznali historię stolicy Santo Domingo, dowiedzieli się ciekawostek na temat trzciny cukrowej, kawy i miasteczka zbudowanego w całości z koralowca.

 

Podróże kształcą, poszerzają horyzonty i pomagają poznać świat, który przed każdym stoi otworem. Wraz z nadejściem wiosny Miejski Ośrodek Kultury rozpoczął realizację projektu podróżniczego skierowanego do najmłodszych mieszkańców Gminy Łazy, który cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. Celem pierwszej podróży, w którą udali się uczestnicy była Hiszpania, która zachwyciła radością życia, spontanicznością, tapas, paellą, tajemniczymi wioskami i urokliwymi miejskimi uliczkami.

 

Druga podróż, której przewodniczką była Beata Łonak zaprowadziła uczestników aż do Dominikany, drugiego po Kubie co do wielkości państwa na Morzu Karaibskim leżącym na wyspie Haiti. Kraj, który jest 6,5 razy mniejszy od Polski znany jest m.in. z tego, że zamieszkuje go jeden z najszczęśliwszych narodów. To tutaj można spotkań ludzi tańczących na ulicach, urzędników nucących wesołe melodie i zawsze pomocnych policjantów. Uczestnicy warsztatów podróżniczych poznali zwyczaje dominikańskich dzieci, które do szkoły idą w wieku 6 lat, a obowiązek nauki na Dominikanie trwa 9 lat. Największą pasją młodych Dominikańczyków jest baseball, a tradycją pomaganie rodzicom i dziadkom w podeszłym wieku.

 

Aby choć trochę dotknąć dominikańskiego klimatu dzieci biorące udział w warsztatach podróżniczych w Łazach wykonały i zjadły pyszną owocową palmę, a w ramach rozwijania talentu plastycznego samodzielnie wykonały fascynujące wieloryby – humbaki.

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/218-dominikana-warsztaty-podroznicze

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl