Dziś jest: 18 Marzec 2019
Imieniny obchodzą:
Anzelm, Cyryl, Edward

   

Międzynarodowa Olimpiada Radości, Życzliwości i Entuzjazmu!!!

1olW minioną sobotę zakończyła się X Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych w Łazach, które stały się w tym dniu Stolicą Radości, Życzliwości i Entuzjazmu. Do Łaz przyjechało 68 drużyn z kraju i z zagranicy. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników oraz około 1000 kibiców.

 

 

Punktualnie o 9.00 nastąpiła ceremonia otwarcia. Nastąpił przemarsz wszystkich reprezentacji, uroczyście wprowadzono flagę olimpijską, zapalono znicz oraz odśpiewano Hymn Państowy. Uczestnicy zostali powitani przez Władze Państwa, Województwa Śląskiego, przedstawicieli Ministerstw, Samorządów, Biznesu i Sponsorów. Cermonię otwarcia zakończono odśpiewaniem hymnu olimpijskiego, po którym rozpoczęły się zawody sportowe. W czasie trwania sportowych zmagań, na scenie olimpijskiej rozstrzygnięto konkurs plastyczny "AKTYWNY SENIOR" oraz odbyła się konferencja dla wszystkich przedstawicieli UTW.

 

Od godziny 13.00 rozpoczęły się występy artystyczne zespołów senioralnych jak również zaproszonych wykonawców. Wystąpił Męski Chór LUTNIA KRAKOWSKA, Zespół Pieśni i Tańca MAZOWIACY, oraz KRAM KRAMARSKICH.

 

Olimpiada zakończyła się ceremonią wręczenia medali i nagród. Na podium stanęły trzy Uniwersytety:

 

I miejsce - UTW Gliwice

 

II miejsce - UTW Zawiercie

 

III miejsce - UTW Łazy

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/219-olimpiada2018

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl