Dziś jest: 18 Marzec 2019
Imieniny obchodzą:
Anzelm, Cyryl, Edward

   

Siano zamiast dywanu

1wsSiano zamiast dywanu, a piasek i woda zamiast grającej i świecącej zabawki. W Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach po raz kolejny odbyły się cieszące się dużym zainteresowaniem rodziców i dzieci Warsztaty Sensoryczne.

 

Półki sklepowe uginają się od kolorowych, świecących, estetycznie wykonanych zabawek. Idealne lalki, grające samochodziki i śpiewające maskotki opanowały większość polskich domów. Dzieci coraz mniej czasu spędzają na kreatywnej zabawie, podczas której liczy się dobry pomysł. Rodzice często myślami wracają do swoich dziecięcych lat, kiedy ograniczony dostęp do pięknych zabawek pozwalał rozwijać wyobraźnię, spędzać czas w gronie znajomych i rozmawiać.

 

Warsztaty Sensoryczne zorganizowane w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach przez Akademię Twórczego Rozwoju "Bystrzak" w Dąbrowie Górniczej pokazał, że w każdym domu można stworzyć kreatywny i pomysłowy kącik malucha, który zastąpi głośne i kolorowe zabawki. Dzieci spędzając czas w piaskownicy, wyrabiając ciasto, malując farbkami, poruszając się boso po sianie lub rozsypanych ziarnach pobudzają swoją wyobraźnię i uczą się odpowiednio reagować na bodźce z zewnątrz. Warsztaty dały możliwość dzieciom rozwijania umiejętności manualnych poprzez samodzielne nawlekanie koralików na sznurek, odbijania własnych rączek na arkuszach papieru lub wykonywanie pieczątek. Warsztaty Sensoryczne to nie tylko trening umiejętności manualnych dla najmłodszych, ale również nauka dla rodziców, którzy obserwując radość i uśmiech swoich pociech odkrywali nowe formy spędzania wolnego czasu w domu i na powietrzu. Dzieci pokazały rodzicom jak wielką frajdę sprawia im samodzielne wykonywanie różnych czynności, chodzenie na bosaka oraz zwyczajne pobrudzenie się.

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/220-warsztaty-sensoryczne-edycjaii

 

(Źródło: FB ECHA ŁAZ)

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl