Dziś jest: 19 Czerwiec 2019
Imieniny obchodzą:
Gerwazy, Protazy, Julianna

   

Wycieczka pełna doświadczeń i słodkości:)

krakowglowne11 lipca odbyła się kolejna wycieczka organizowana przez MOK w Łazach w ramach "AKCJI LATO 2018". Kolejnym celem naszych wakacyjnych podróży był Kraków - Ogród Doświadczeń oraz Manufaktura Cukierków.

 

Podczas zwiedzania interaktywnych urządzeń edukacyjnych eksponowanych w Ogrodzie uczestnicy mogli doświadczać zjawisk fizycznych własnymi zmysłami. Sprawiło to wszystkim dużo frajdy i zrodziło mnóstwo ciekawych pytań. Najwięcej emocji dostarczyła zabawa na ruchomej platformie pokazująca działanie siły bezwładności.

 

Fabryka Cukierków CiuCiu to prawdopodobnie najmniejsza na świecie manufaktura słodyczy. Produkcja łakoci odbywa się tutaj w oparciu o bardzo starą, XVII wieczną technologię. Podczas zwiedzania uczestnicy dowiedzieli się jak od początku do końca tworzy się kolorowe cukierki i lizaki, poczuli unoszący się w powietrzu słodki aromat i spróbowali jeszcze cieplutkich cukierków. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach karmelarskich, podczas których własnoręcznie wykonali lizaka. Wykonane słodycze, niespodziankę w postaci paczuszki cukierków oraz Certyfikat Młodego Karmelarza wszyscy uczestnicy zabrali do domu.

 

Zadanie dofinansowane z Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl