Dziś jest: 21 Maj 2019
Imieniny obchodzą:
Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

   

Dzień Otwarty w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach

o1Lekcje pokazowe, spotkania z instruktorami, okazja do zadawania pytań i w końcu możliwość zapisania się na jedno z licznych zajęć organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Łazach znalazły się programie Dnia Otwartego Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, który odbył się w sobotę 15 września.

 

Zajęcia pozalekcyjne zajmują bardzo ważne miejsce w edukacji każdego dziecka, gdyż dają możliwość zaspokajania, rozwijania i pogłębiania zainteresowań. Rodzice dokładają wielu starań, aby obok różnego rodzaju form spędzania wolnego czasu ich pociechy rozwijały się artystycznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Łazy Miejski Ośrodek Kultury przygotował szeroki wachlarz zajęć, dzięki którym najmłodsi mogą rozwijać swoje zdolności i umiejętności oraz odkrywać nowe pasje i hobby.

 

Z roku na rok Miejski Ośrodek Kultury stara się powiększać ofertę kulturalną dla dzieci i młodzieży. W nowym sezonie przygotowana została szeroka oferta edukacji kulturalnej, a obok różnego rodzaju zajęć artystycznych nowością jest nauka języka angielskiego. W tym roku dla najmłodszych zaplanowano m.in. zajęcia z rytmiki, śpiewu, tańca ludowego. Młodzież już po raz kolejny rozpocznie zajęcia taneczne, wokalne, plastyczne i teatralne. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców cieszy się nauka gry na instrumentach. Dzieci grają na pianinie, keyboardzie, gitarze oraz instrumentach dętych. Efekty pracy podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów w Miejskim Ośrodku Kultury można zobaczyć podczas koncertów, gminnych uroczystości oraz lokalnych wydarzeń.

 

„Od 10:30 czekaliśmy na zainteresowanych nową ofertą programową. Podczas Dnia Otwartego można było obejrzeć lekcje pokazowe, porozmawiać z instruktorami, poznać ciekawe projekty kulturalne i wybrać coś z naszej bogatej oferty. W sobotę nie zabrakło m.in. lekcji gry na instrumentach (pianino, keyboard, gitara, instrumenty dęte), zaplanowano zajęcia szachowe, plastyczne, teatralne, wokalne, pracy z mikrofonem oraz zachowania się na scenie” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor MOK Łazy.

 

Rodzice, dzieci i młodzież nie tylko mieli możliwość poznania instruktorów oraz rozmowy na temat planowanych projektów. Na scenie odbyły się prezentacje umiejętności uczestników zajęć pozalekcyjnych, którzy już od kilku lat rozwijają swoje talenty w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowały się m.in. Dziecięcy Zespół Wokalny „Śpiewoludki”, Zespół Tańca Ludowego „Niezapominajka” a także Młodzieżowy Zespół Wokalny.

 

Listy osób zainteresowanych udziałem w zajęciach artystycznych oraz nauką gry na instrumentach zapełniły się bardzo szybko. Rodzice, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w spotkaniu mogą nadal uzyskać informację na temat oferty kulturalnej na sezon 2018/2019 i zapisów na zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury.

 

Foto: http://moklazy.pl/index.php/galeria/category/191-galeria-mok-rok-2018

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl