Dziś jest: 21 Maj 2019
Imieniny obchodzą:
Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

   

Koncert muzyki dawnej w MOK

koncertdawnej5 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Muzyki Dawnej, który wpisany jest w ramy IV Zagłębiowskiego Festiwalu Organowego. Podczas koncertu publiczność usłyszała zespół muzyki dawnej prezentujący utwory oraz instrumenty odpowiednie dla swojej epoki.

 

W dniach 5.08-7.10 na terenie archidiecezji sosnowieckiej trwał IV Zagłębiowski Festiwal Organowy. Jego inauguracja miała miejsce 5 sierpnia w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu, gdzie wystąpili: Sylwester Targosz – Szalonek – tenor i Daniel Strządała – organy.

 

Brzmienia muzyki organowej nie zabrakło także w Łazach. 12 sierpnia w kościele pw. Św. Michała Archanioła w ramach zagłębiowskiego festiwalu odbył się koncert muzyki organowej. 5 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach po raz kolejny wystąpili artyści IV Zagłębiowskiego Festiwalu Organowego. Tym razem publiczności wzięła udział w Koncercie Muzyki Dawnej.

 

Podczas koncertu zaprezentowali się: Barbara Grzybek – sopran, Aleksandra Radwańska - skrzypce barokowe, Tomasz Ploch – pozytyw, a słowo o muzyce przedstawił Michał Fiuk. W programie koncertu znalazły się utwory Girolamo Frescobaldiego, Dario Castello, Johanna Sebastiana Bacha i Johna Stanleya. Wykonawcy nie tylko zgrali organowy repertuar i zaśpiewali wybrane sonaty, ale również opowiedzieli o używanych instrumentach klawiszowych i strunowych. Artyści przybliżyli historię skrzypiec barkowych i pozytywu czyli małych, przenośnych organów. Udział w koncercie był doskonałą okazją poznania dawnej sztuki oraz zagłębienia się w atmosferę minionych wieków.

 

Festiwal objęty jest patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl