Dziś jest: 5 Sierpień 2020
Imieniny obchodzą:
Oswald, Emil, Maria

   

30 lat Klubu Seniora SEMAFOR

1sem„Minęły już wiosny i lata. Dni trudu, troski i radości.
Lecz pomimo tego , niech pogoda w sercach naszych gości.
Bywają piękne wiosny i lata, ale i jesień może być bogata.
Nadeszła ku temu stosowna pora, bo oto w mieście Łazy powstał Klub Seniora.
Podajmy sobie przyjazne dłonie, a uśmiechy pogody niech nas opromienia
Niech spełnią się już niespełnione życzenia, marzenia pozostaną w sferze marzeń
Ale my jesteśmy razem”

 

Wierszem pt. „Jesień życia” 30 lat temu Zofia Stankiewicz zapowiedziała powstanie Klubu Seniora Semafor, który w piątek 9 listopada obchodził swój jubileusz. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbyła się uroczystość, w której udział wzięli członkowie klubu oraz zaproszeni goście. Danuta Wrońska, przewodnicząca Klubu Seniora Semafor podsumowała 30 lat działalności organizacji senioralnej oraz przedstawiła krótki rys historyczny.

 

 

„Dzisiejsza uroczystość ma dla naszego klubu szczególny charakter. Mija 30 lat jego historii. Nasz klub powstał w październiku 1988 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora MOK-u Stanisława Kwiatkowskiego i kierownik Anny Widery. Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym było 6 osób, ale już w grudniu na spotkaniu wigilijnym było 30 osób. Utworzenie klubu szybko zaowocowało. Jaka to potrzebna była inicjatywa może potwierdzić fakt szybkiego rozwoju. W 1989 roku było już 40 członków, powołano zarząd klubu, którego przewodniczącą została Zofia Stankiewicz i pełniła tą funkcję do 1996 roku. W lutym 1990 roku powstał Klub Klubu Seniora Semafor pod kierunkiem Stefana Stróża. Pracą klubu kieruje zarząd, który spotyka się raz w miesiącu i planuje działania na cały miesiąc. Do stałego kalendarza imprez weszły takie uroczystości jak: spotkania świąteczne, Andrzejki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Seniora i różnego rodzaju wyjazdy” – wspomina Danuta Wrońska, która od 1997 roku jest przewodniczącą Klubu Seniora Semafor.
Działalność Klubu Seniora Semafor udokumentowana została w licznych kronikach, które systematycznie i starannie prowadzone oddają emocje towarzyszące przez 30 lat członkom klubu.

 

 

„Patrząc dzisiaj do tyłu wydaje nam się jakby to było mrugnięcie oka. Te 30 lat Klub Seniora Semafor rozwijał się i działał na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą liczne kroniki zapełnione wpisami i fotografiami. Są dowodem zatrzymania chwili. Działalność klubu seniora jest bardzo cenna i ważna, gdyż jest to miejsce w którym osoby w wieku senioralnym mogą się spotkać, porozmawiać, pośpiewać oraz zatroszczyć się o znajomych, którzy cierpią na samotność lub potrzebują wsparcia. To bardzo piękne i ważne” – powiedział burmistrz Łaz Maciej Kaczyński składając życzenia seniorom.

 

Klub Seniora Semafor działa prężnie organizując czas wolny seniorom Gminy Łazy, którzy nie tylko spotykają się i rozmawiają. Seniorzy chętnie podróżują i pomagają innym. Uczestniczą także w gminnych uroczystościach, uświetniając je swoimi licznymi występami. Z okazji jubileuszu 30-lecia działalności klubu zaproszeni goście złożyli życzenia i wręczyli upominki. Chór Klubu Seniora Semafor przygotował dla wszystkich zgromadzonych na spotkaniu muzyczny upominek. Na zakończenie uroczystości dla jubilatów recital najbardziej znanych i lubianych przebojów przygotował także Paweł Kleszcz.

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/232-30-lecie-klubu-semafor

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl