Dziś jest: 5 Sierpień 2020
Imieniny obchodzą:
Oswald, Emil, Maria

   

Jurajski Turniej Tańców Polskich za nami

1jtBlisko 40 par ubiegało się o tytuł najlepszej w I Jurajskim Turnieju Tańców Polskich o „Złoty Parowóz” – Łazy 2018. 17 listopada zawodnicy pojawili się na parkiecie hali sportowej „Klaudiusz” w Łazach.

 

„To pierwszy tego typu turniej w naszym ośrodku. Staramy się organizować innowacyjne przedsięwzięcia” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. „Tego dnia gościliśmy pary taneczne trenujące w klubach, zespołach tanecznych, domach kultury, szkołach podstawowych i przedszkolach. Na parkiecie zobaczyliśmy najlepsze wykonania krakowiaka, mazura, kujawiaka, oberka oraz polki. W Łazach pojawiły się pary z Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” koło Krakowa, Zespołu Pieśni i Tańca „Beskid” z Bielska-Białej, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków z Tychów, Zespołu Tańca Ludowego „Niezapominajka” przy MOK Łazy. Reprezentowany był cały nasz region i nie tylko” – zaznacza Grzegorz Piłka. „Warto dodać, że w towarzyskiej formule turnieju zawodnicy tańczyli w strojach wyjściowych (panowie spodnie, koszule i kamizelki; panie w sukienkach). Nie są to zatem stroje ludowe charakterystyczne dla danego etnograficznie regionu kraju” – dodaje dyrektor MOK.

 

Turniej rozpoczął się o godzinie 12.00, a zmagania będzie oceniało profesjonalne jury złożone z sędziów-ekspertów Polskiej Sekcji C.I.O.F.F. Byli to: Katarzyna Bilska, sędzia główny, Jadwiga Bana, Jacek Wójcik, Ewa Miś-Krzemińska, Anna Gryszun, Małgorzata Pawlik. Najlepsze pary w poszczególnych kategoriach otrzymały medale złote, srebrne i brązowe z tytułowym złotym parowozem.

 

Na podium stanęli:

 

Kategoria I
1 miejsce – Łucja Wróbel, Jakub Kasperski ZTL „Niezapominajka” Łazy
2 miejsce – Hanna Zdrzalik, Mikołaj Szamota ZTL „Niezapominajka” Łazy
3 miejsce – Natalia Nowakowska, Krzysztof Nowak ZTL „Niezapominajka” Łazy

 

Kategoria II:
1 miejsce – Julita Szewczyk, Adam Miąsko – ZPiT „Dobczyce”
2 miejsce – Maria Kolanko, Wojciech Tarędź – ZpiT „Beskid” Bielsko-Biała
3 miejsce – Anna Hojna, Stanisław Bieniek ZPiT „Dobczyce”

 

Kategoria III:
1 miejsce – Kaja Kolińska, Maciej Szewczyk ZPiT „Dobczyce”
2 miejsce – Emilia Chrobok, Filip Rybczyk ZPiT „Beskid” Bielsko-Biała
3 miejsce – Małgorzata Witalec, Michał Berbeć ZPiT „Ziemia Lisiecka” Gmina Liszki

 

Organizatorami I Jurajskiego Turnieju Tańców Polskich o „Złoty Parowóz” – Łazy 2018 są: Miejski Ośrodek Kultury Łazy, Urząd Miejski w Łazach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach, Stowarzyszenie Wsi Niegowonice i Niegowoniczki, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Kulturniak” oraz Zespół Tańca Ludowego „Niezapominajka”.

 

Patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński. Patronat merytoryczny – Polska Sekcja C.I.O.F.F. Patronat medialny „Echa Łaz”.

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/191-galeria-mok-rok-2018

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl