Dziś jest: 23 Sierpień 2019
Imieniny obchodzą:
Róża, Apolinary, Filip

   

WOŚP w Łazach czyli gramy dla dzieci małych i bez focha

17wWolontariusze w różnym wieku z charakterystycznymi skarbonkami, doskonała zabawa, koncerty i na koniec wielki tort w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury to 27. Finał WOŚP w Łazach.

 

 

Pomaganie jest dziecinnie proste. 13 stycznia w Łazach o godzinie 15:30 rozpoczął się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – akcji, która połączyła Polaków na całym świecie. Granie dla Wielkiej Orkiestry w Łazach rozpoczęły przedszkolaki. Na scenie wystąpił także Bartosz Cegła. Na scenie w Łazach nie mogło zabraknąć Patrycji Gotfryd, która wystąpiła z krótkim recitalem, promując swoją pierwszą płytę pt. "Kiedy umrę kochanie". Dla dzieci małych i bez focha na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zagrał również Magic Strings.

 

W przerwie koncertów trwały licytacje m.in. atrakcyjnych voucherów, orkiestrowych gadżetów oraz ciekawych nagród. Atmosferę rozgrzewali skutecznie strażacy, którzy przyjechali do Łaz, aby serwować zalewajkę, kiełbaski, żurek oraz ciepłą kawę zbożową.

 

Przez całe popołudnie w sali widowiskowej trwały koncerty wokalistów i zespołów. Licytacje potęgowały emocje, a artyści rozgrzewali publiczność do otwierania serc w szczytnym celu. Na scenie w Łazach zagrał zespół MGMT z Poręby. Dużej dawki rockowych brzmień dostarczył również zespół KATAR. Na zakończenie łazowskiego grania w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenie wystąpił zespół POLACOS oraz Julia i Wiktoria Szlachta - uczestniczki The Voice of Poland. Finałem WOŚP-u w Łazach był duży orkiestrowy tort.

 

„Staraliśmy się aby w tym roku podczas naszego łazowskiego finału wszystko zagrało tak jak trzeba. Na scenie naszego ośrodka wystąpili lokalni artyści oraz zaproszeni goście. W miejsce tradycyjnego tak jak do tej pory światełka do nieba w postaci pokazu fajerwerków, pojawił się tort dla uczestników. Dopisali także mieszkańcy, którzy licznie przybyli, aby wspierać naszą akcję. I choć w Łazach w tym roku z przyczyn od nas niezależnych nie było zarejestrowanego sztabu, ludzie otworzyli swoje serca i pokazali, że pomaganie innym jest ponad podziałami. Do organizacji naszej akcji z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się ludzie, którzy od ponad 20 lat organizują WOŚP w Łazach a także inne osoby które z wielką chęcią wykazały swoje działania angażując się w przedsięwzięcie za co im serdecznie dziękujemy ” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

 

Orkiestrowe granie w Łazach ma bardzo długą historię. Współorganizatorami WOŚP w Łazach są m.in. MOK Łazy, Park Wodny „Jura” w Łazach oraz Urząd Miejski w Łazach.

 

FOTO:

https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/239-wosp2019

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl