Dziś jest: 20 Wrzesień 2019
Imieniny obchodzą:
Renata, Filipina, Eustachy

   

Olimpiada UTW - Łazy 2019

MOKOLIMPIADA25 maja w Łazach po raz dziesiąty zapłonie ogień olimpijski podczas XI Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Strat”. Aktywni seniorzy z 61 uniwersytetów walczyć będą o medale w kajakach, kolarstwie przełajowym, strzelectwie, łucznictwie, pływaniu, lekkoatletyce, tenisie stołowy, szachach i brydżu. Wśród zawodników będą również reprezentanci uniwersytetów z Austrii i z Ukrainy.


Wioska olimpijska jak co roku stanie na terenie wokół Zalewu Mitręga w Łazach. Uroczysta inauguracja Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” rozpocznie się 25 maja o godzinie 9:00 odśpiewaniem hymnu narodowego i hymnu olimpijskiego, a udział w niej wezmą także zaproszeni goście. Chwilę później zawodnicy udadzą się na stanowiska swoich konkurencji.
Olimpiada w Łazach jest także okazją do spotkań słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku i prezentacji ich dokonań, w tym aktywności kulturalnej. Głównymi organizatorami XI Ogólnopolskiej Olimpiady UTW są: UTW Łazy, Gmina Łazy, OSiR Łazy – Park Wodny Jura w Łazach, MOK Łazy, Zespół Szkół nr 1 w Łazach oraz AWF Katowice.

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl