Dziś jest: 23 Lipiec 2019
Imieniny obchodzą:
Bogna, Brygida, Apolinary

   

Wyjątkowy weekend w Łazach - Święto Kupały, Dni Łaz

1dlTo były wyjątkowe dwa dni! Świętowanie na całego! W minioną sobotę i niedzielę nad Zalewem Mitręga w Łazach tłumy mieszkańców bawiły się podczas najważniejszego wydarzenia kulturalnego w Łazach. Publiczność mogła podziwiać koncerty lokalnych zespołów jak również gwiazd polskiej estrady: Maleo Reggae Rockers oraz Grzegorza Hyżego.

 


Tradycyjnie w okresie Nocy Świętojańskiej w Łazach odbywa się Święto Kupały połączone z Dniami Łaz. Każdego roku Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, w pięknej scenerii Zalewu Mitręga organizuje dla mieszkańców i gości program, w którym odbywają się koncerty lokalnych zespołów i gwiazd. Najmłodsi mieszkańcy mogli skorzystać ze strefy  rozrywki wyposażonej w wiele urządzeń zabawowych. Wiele smakołyków czekało na mieszkańców w strefie gastronomicznej. W towarzyszący upał zimne lody i napoje sprzedawały się jak świeże bułeczki.

 


Sobotnie występy rozpoczęli wykonawcy z MOK w Łazach.  W świat dziecięcych marzeń i wielkiej radości porwały
publiczność solistki z dziecięcego zespołu Śpiewoludki, które przygotowała Pani Izabela Świtalska. Następnie na scenie zaprezentowała się dziewczyna z gitarą, doskonale znana łazowskiej publiczności, Patrycja Gotfryd, bo o niej mowa wykonała mini recital.

 

Organizatorzy sobotni wieczór przygotowali w stylu reggae. Łazy, znane niegdyś z organizowania Reggae Nocek, w tym roku postanowili powrócić do tej muzycznej tradycji i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Na scenie zaprezentowały się kolejno formacje: Rastafajrant oraz ReggaeSide. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół
Maleo Reggae Rockers, który zaprezentował swoje największe przeboje. Formacja z Darkiem Malejonkiem na czele rozbujała na całego zgromadzoną publiczność.

 

W sobotni wieczór, tradycyjnie nad zalewem Mitręga zapłonęły ogniska. Przy zachodzie słońca, na błyszczącej płycie wodnej, piękne dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Rokitno Szlacheckie, ubrane w anielskie kreacje puściły wianki.

 

Blok niedzielnych występów rozpoczęli finaliści NASZ TALENT - Łazy 2019. Przypomnijmy, że 31 marca w MOK w Łazach odbyło się wydarzenie, w którym 23 najlepszych wokalistów, z towarzystwem profesjonalnej orkiestry wykonało koncert, w którym profesjonalne Jury wytypowało  najzdolniejsze muzyczne perełki Łaz. Następnie na scenie odbył się koncert laureatów telewizyjnego programu Szansa na Sukces. W pierwszej części wystąpił Marcin Szlachta, zwycięzca odcinka z zespołem Golec uOrkiestra. W drugiej części wystąpił duet: Julia i Wiktoria Szlachta, laureatki odcinka z Marylą Rodowicz. Wykonawcom towarzyszył gitarzysta Marcin Cyzowski.
Zespół HIRA to nowa formacja muzyczna działająca w Łazach. Zespół zagrał bardzo udany debiutancki koncert, składający się z autorskich kawałków o mocnym, rockowym brzmieniu.
"O Pani", "Pod wiatr" to muzyczne wizytówki Grzegorza Hyżego. Artysta, który szturmem podbił polską scenę muzyczną był gwiazdą drugiego dnia Święta Kupały i Dni Łaz.

 

Na zakończenie niebo nad Zalewem Mitręga rozbłysło kolorowymi ogniami sztucznymi.

 

Serdeczne podziękowanie dla wszystkich Partnerów, Sponsorów i Patronatów Medialnych.

 

Foto: https://www.moklazy.pl/index.php/galeria/category/253-dni-laz-2019

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl