Dziś jest: 30 Wrzesień 2020
Imieniny obchodzą:
Wera, Zofia, Honoriusz

   

STOKTOTKOWO - Festiwal Dziecięcego Uśmiechu

STOKROTKOWO2020plakat800x600W dniach 16-27 września, Łazy staną się Wojewódzką Stolicą Dziecięcego Uśmiechu, a wszystko za sprawą Festiwalu „STOKROTKOWO”. Festiwal skierowany jest do dzieci w wieku 4-16 lat, do konkursu mogą zgłosić się soliści, duety, zespoły wokalne.

 

Dzięki pozyskanej dotacji w ramach konkursu „Śląskie Lokalnie 2020”, grupa Łazowskich Pasjonatów Działań Lokalnych – Paweł Kleszcz, Iwona Kłosek-Karwat, Monika Wydmuch – działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, zorganizuje wojewódzki festiwal piosenki dla dzieci.

 

Z uwagi na panującą sytuację związaną z COVID-19, festiwal odbędzie się w formie on-line, a gala laureatów zaplanowana jest „na żywo” w dniu 27 września 2020r. Festiwal składa się z kilku etapów – w pierwszej kolejności uczestnicy nadsyłają nagrany filmik z prezentacją muzyczną wraz ze zdjęciem i kartą zgłoszeń (do 16 września 2020r, godz 23.59), następnie zostaną wybrani półfinaliści, których oceni i wyłoni laureatów komisja Jury składająca się z gwiazd polskiej sceny muzycznej:

 

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK , kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”,

 

Ala Janosz – polska piosenkarka, laureatka pierwszej polskiej edycji programu „IDOL” (2002),

 

Gabriel Fleszar – muzyk, wokalista, aktor, autor tekstów.

 

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

 

Partnerem głównym festiwalu jest Miejski Ośrodek Kultury w Łazach.

 

Partnerami festiwalu są: Miasto i Gmina Łazy, Starostwo Powiatowe w Zawierciu, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „KULTURNIAK” w Łazach, Przedszkole im. Jana Brzechwy w Łazach.

 

Patronat Medialny nad wydarzeniem: TVP 3 Katowice, Telewizja TVS, Echa Łaz, JURA Portal/Gazeta, Radio Zawiercie, zawiercianskie.pl, media zawierciańskie.

 

REGULAMIN

 

KARTA ZGŁOSZEŃ i OŚWIADCZENIA

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl