Dziś jest: 10 Grudzień 2018
Imieniny obchodzą:
Julia, Judyta, Daniel

Kulturniak 2008

Inauguracja roku kulturalnego stała się idealną okazją do wręczenia Kulturniaków 2008 czyli nagród firmom oraz instytucjom, które wykazały największy wkład w życie kulturalne całej Gminy. Jesteście Państwo mecenasami życia kulturalnego w naszej gminie – podkreślił Burmistrz Maciej Kaczyński w swoim wystąpieniu. Dziękuję Wam bardzo za to, co robicie dla tych młodych ludzi, którzy dzięki waszemu wsparciu mogą się stale rozwijać.

Uroczystość rozpoczął występ Olimpii Karbownik – niezwykle zdolnej wokalistki, wychowanki Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, studentki pierwszego roku Akademii Muzycznej w Krakowie, której długie lata ciężkiej nauki i ciągłego doskonalenia swoich kwalifikacji nie poszły na marne. Tuż za Olimpią zaprezentowały się młode członkinie Studia Piosenki, które funkcjonuje zaledwie parę miesięcy, ale już widać efekty pracy zarówno dziewcząt jak i ich opiekuna i głównego instruktora Leopolda Stawarza. Na scenie zaprezentowały się: Nicola Kolankowska, Roksana Guzy, Karolina Knop, Aleksandra Hauzer, Marlena Pawlak, Klaudia Bargieł, które udowodniły, że potrafią nie tylko śpiewać, ale również właściwe interpretować piosenki i perfekcyjnie zachowywać się na scenie.

Wśród młodych artystów znaleźli się również reprezentanci płci męskiej – zdobywcy Grand Prix tegorocznego Gminnego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży – zespół „Pol Pozition”, którzy w piosence zespołu Deep Purple „Black Night” oraz Kultu „Anarchia” udowodnili, że dobry rock szaleje także w młodych duszach. Porządny kawałek dobrego humoru zaprezentowała studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku z kabaretem 50+ Małgorzata Iwińska, w skeczu „Monolog żony”.

Nagrody oraz szczere słowa podziękowania odebrali:

Firma Bomidrex, Śląski Bank Spółdzielczy w Łazach, Expert RTV AGD Łazy, Andrzej Kleszcz, Meblopol Łazy, Aluron Zawiercie, Urszula i Grzegorz Kozioł, Firma Stalobrex.

• Kulturniak2008
  • Kulturniak2008_03