Dziś jest: 21 Maj 2019
Imieniny obchodzą:
Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

   

Kulturniak 2008

Kulturniak 2008

Inauguracja roku kulturalnego stała się idealną okazją do wręczenia Kulturniaków 2008 czyli nagród firmom oraz instytucjom, które wykazały największy wkład w życie kulturalne całej Gminy. Jesteście Państwo mecenasami życia kulturalnego w naszej gminie – podkreślił Burmistrz Maciej Kaczyński w swoim wystąpieniu. Dziękuję Wam bardzo za to, co robicie dla tych młodych ludzi, którzy dzięki waszemu wsparciu mogą się stale rozwijać.

 

Uroczystość rozpoczął występ Olimpii Karbownik – niezwykle zdolnej wokalistki, wychowanki Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, studentki pierwszego roku Akademii Muzycznej w Krakowie, której długie lata ciężkiej nauki i ciągłego doskonalenia swoich kwalifikacji nie poszły na marne. Tuż za Olimpią zaprezentowały się młode członkinie Studia Piosenki, które funkcjonuje zaledwie parę miesięcy, ale już widać efekty pracy zarówno dziewcząt jak i ich opiekuna i głównego instruktora Leopolda Stawarza. Na scenie zaprezentowały się: Nicola Kolankowska, Roksana Guzy, Karolina Knop, Aleksandra Hauzer, Marlena Pawlak, Klaudia Bargieł, które udowodniły, że potrafią nie tylko śpiewać, ale również właściwe interpretować piosenki i perfekcyjnie zachowywać się na scenie.

               

Wśród młodych artystów znaleźli się również reprezentanci płci męskiej – zdobywcy Grand Prix tegorocznego Gminnego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży – zespół „Pol Pozition”, którzy w piosence zespołu Deep Purple „Black Night” oraz Kultu „Anarchia” udowodnili, że dobry rock szaleje także w młodych duszach. Porządny kawałek dobrego humoru zaprezentowała studentka Uniwersytetu Trzeciego Wieku z kabaretem 50+ Małgorzata Iwińska, w skeczu „Monolog żony”.

               

 

Nagrody oraz szczere słowa podziękowania odebrali:

Firma Bomidrex, Śląski Bank Spółdzielczy w Łazach, Expert RTV AGD Łazy, Andrzej Kleszcz, Meblopol Łazy, Aluron Zawiercie, Urszula i Grzegorz Kozioł, Firma Stalobrex.

 

  • Kulturniak2008
  • Kulturniak2008_03
  • Kulturniak2008_05
  • Kulturniak2008_07
  • Kulturniak2008_08
  • Kulturniak2008_09

  

NASI PARTNERZY

NASZ FESTIWAL

 

Miejski Ośrodek Kultury

moklazy.pl

 

ul. Kościuszki 5, 42-450 Łazy,

 

tel. (32) 67-29-453, 67-29-431

fax: (32) 67-29-453

e-mail: sekretariat@moklazy.pl

 

Biuletyn Informacji Publicznej:

bip.moklazy.pl