Logo MOK Łazy

Gmina Łazy zagrała z Orkiestrą

Ocena 0/5

60 608,30 zł to kwota, którą Gmina Łazy zebrała podczas tegorocznego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostateczna kwota znana będzie za kilka dni, gdy zakończą się licytacje internetowe oraz policzona zostanie kwota zgromadzona w eskarbonce. W tym roku orkiestrowa pomoc finansowa przeznaczona zostanie na walkę z sepsą.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz 31. zagrała swój wyjątkowy koncert w całym kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych w najgorętszą niedzielę zimy do Orkiestry Jurka Owsiaka przyłączyły się również Łazy. Orkiestrowy program składał się z dwóch części: w godz. 12:00 – 16:00 mieszkańcy mogli korzystać z atrakcji przygotowanych w budynku KTS na Osiedlu Podlesie, natomiast po godz. 16:00 orkiestrowe granie przeniosło się na scenę plenerową obok Miejskiego Ośrodka Kultury. W programie znalazły się występy artystyczne, pokazy, zabawy, licytacje oraz tradycyjne "Światełko do nieba". Na orkiestrowej scenie wystąpili: Świetlica Środowiskowa Gminy Łazy, zespół Awaria Band, Antonina Haręża, Amelia Janas, Alicja Jurkiewicz, Barbara Hyla, Julia Widomska, Kalina Piłka, Natalia Nowakowska, Zofia Bocheńska, Julia Sibielak- Wnuk i Szymon Stefański.

„Kwestującym udało się zebrać ponad 60 tys. złotych. To cudowny wynik w naszej szesnastotysięcznej gminie, która każdego roku uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka i w której mieszkają ludzie o wielkich sercach, o czym niejednokrotnie mieliśmy okazję się przekonać. Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom, firmom, instytucjom, które wsparły naszą zbiórkę. Dzięki Wam udało nam się przebić zeszłoroczną zbiórkę o ponad 20 tys. zł. Bardzo nas cieszy niesłabnąca szczodrość mieszkańców Gminy Łazy, gdyż od początku istnienia akcji cel jest bardzo szczytny” – powiedziała Magdalena Kizlich, szefowa sztabu WOŚP.

29 stycznia w Gminie Łazy kwestowało 95 wolontariuszy, a 6 dodatkowych puszek stacjonarnych stanęło u Partnerów WOŚP Łazy: Parku Wodnym JURA, Squash Centrum Łazy #SCL, Przychodni Omega Med, Stacji Paliw Osys w Ciągowicach, Sklepie Wielobranżowym U Adama i Restauracji Sztos. Darczyńcy mogli także wpłacać pieniądze do eskarbonki, a podczas licytacji możliwa była płatność kartą lub BLIKiem. W sztabie do listopada pracowało kilkanaście osób, a tegoroczny 31. Finał WOŚP w Łazach wsparło kilkadziesiąt firm, które na licytacje przeznaczyły m.in. obrazy, kryształy, gadżety sportowe, książki, unikatowe rękodzieło, vouchery, zaproszenia i bony upominkowe.

„Każdego roku na licytacji pojawiają się prawdziwe perełki. W tym roku z pewnością należało do nich Serce Orkiestrowe- mozaikowa niespodzianka wykonana z gliny i ozdobiona pięknymi kolorami, przygotowana przez dzieci uczęszczające na zajęcia rękodzieła artystycznego w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach pod kierunkiem Marioli Drabek-Przednowek, Konstytucja RP z podpisem Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, przekazana wraz z dodatkowym upominkiem przez Senator RP Beatę Małecką- Libera, ręcznie malowany szklany kielich o wysokości 118 cm, który przekazała firma FH Export-Import Andrzej Bednarczyk, statuetka MVP z autografem Bartosza Kwolka z sezonu ligowego 2022/2023 przekazana przez Sławomira Smolenia wraz z pamiątkowymi fotografiami i klubową czapką oraz klubowa koszulka Aluron CMC Warta Zawiercie z autografami zawodników oraz trenera przekazana przez Paulinę Musialską” – podkreśla Grzegorz Piłka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. „Oczywiście nie możemy zapominać o aukcjach internetowych, które potrwają jeszcze kilka dni, gdzie nadal trwa jeszcze licytacyjna walka m.in. o obrazy przekazane przez Sekcję Plastyczną UTW w Łazach oraz makijaż permanentny ofiarowany przez Karolinę Sobczyk z Salonu Makijażu Permanentnego & Stylizacji Paznokci w Katowicach” – dodaje Grzegorz Piłka.
Coroczne „granie” nie mogło by się odbyć bez udziału przyjaciół WOŚP jakim są: Gmina Łazy Official , Miejski Ośrodek Kultury w Łazach , Park Wodny Jura , Warsztat Terapii Zajęciowej w Łazach UTW Łazy wraz z Sekcją Malarską i Sekcją Nordic Walking, Świetlica Środowiskowa Gminy Łazy Squash Centrum  Łazy #SCL , Jurajska Akademia Sportu , @ZS im im.prof. Romana Gostkowskiego i wszystkie gminne placówki oświatowo wychowawcze, wszystkie zastępy OSP, Studio Oriflame Zawiercie , Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Łazach, Lord Barber Shop- Aleksandra Krulik, Karolina Sobczyk Makijaż Permanentny Pizzeria Soprano Zawiercie FH Export Import Andrzej Bednarczyk, Grupa Motocyklowa Lazy Riders, Hotel Fajkier Wellness & SPA , Park Ogrodzieniec - Nr 1 w Zabawie i Edukacji , Beata Małecka-Libera Senator RP , Studio Nagrań Marcin Cyzowski, Piotr Rubik , Aluron CMC Warta Zawiercie , Sołectwo Trzebyczka, Orkiestra OSP Niegowonice, Ciastkarnia Karpatka, Firma Telpol Sp. j., Firma Nelpol, Piekarnia Lisak, Piekarnia Frania, Promax, Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Łazach Sylwek Nowak – dmuchańce, Parapeciaki - ozdoby okienne , Fabex, Beaty Factory, Michał Utracki, Patrycja Marycka, Dorota Supkowska, Dominika Łakomy, Kamila Parczewska, Anna Wolska, Paulina Mogiła, Patrycja Skrzypiciel, Marcelina i Przemysław Małeccy, Anna Ziaja, Anna Mogielska, Mariola Drabek- Przednowek, Pani Laura z Ukrainy, Paulina Musialska, Sławomir Smoleń, Zofia Wróbel, Iwona Staszałek, Dariusz Molicki oraz wielu bezimiennych darczyńców i wolontariuszy.


Z roku na rok kwota jest coraz wyższa, co tylko pokazuje jak wielkie serca macie! Bardzo dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za wsparcie, pomoc i obecność!

Zdjęcie do Gmina Łazy zagrała z Orkiestrą
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności